Technológia

Moderná technológia so 100 ročnou životnosťou.

Viete, že z našej technológie bola postavená aj americká vedecká stanica na JUŽNOM PÓLE?

Prečítajte si viac >

Vzorom u nás relatívne nového stavebného systému sa stala technológia Structural insulated panels (SIP), pôvodom z USA, odskúšaná šesťdesiatimi rokmi používania. Na báze pôvodnej, desaťročiami zdokonaľovanej technológie SIP, vznikol moderný stavebný systém, zodpovedajúci všetkým prísnym kvalitatívnym a ekologickým normám EÚ a plne konkurujúci tým najkvalitnejším moderným technológiám, používaných v súčasnom stavebníctve.

Ale pozor ! Nie je SIP ako SIP.

SIP panely používané pri konštrukcii domov kvalitnydrevodom.sk sú vyrobené z prvotriednych a ekologických materiálov. Jedná sa o prefabrikované, univerzálne, jednoduché a veľmi kvalitné a odolné stavebné systémy pre realizáciu stavieb, s životnosťou, rovnajúcou sa klasickým murovaným domom. O kvalite SIP panelov používaných u domov kvalitnydrevodom.sk svedčí Európsky certifikát kvality CE 1301, ktorého súčasťou je okrem iného aj predĺžená záruka, garantovaná priamo dodávateľom tohto systému.

OSB – Oriented Strand Board

OSB je skratka pre „Oriented Strand Board“, je to výrobok z tenkých veľkoplošných triesok, ktoré sú skladané na seba v orientovaných vrstvách a medzi sebou sú spojené syntetickou živicou.

OSB dosky sú v súčasnej dobe najrozšírenejším plošným materiálom na báze dreva pre najrôznejšie stavebno-konštrukčné aplikácie. Dosky neobsahujú prirodzené vady rastlého dreva (hrče, praskliny a pod.) Veľkosť triesok v povrchovej vrstve umožňuje vyniknúť prirodzenej štruktúre, farbe a rustikalite prírodného dreva a prináša tak nové možnosti v interiérovom dizajne.

Nami používané OSB dosky sa vyrábajú z kvalitného ihličnatého dreva. Tenké a veľkoplošné triesky sa šetrne vysušia, nanesú syntetickými živicami. Lisovanie dosiek prebieha pri spolupôsobení vysokých tlakov a teplôt. Mimoriadne dobré vlastnosti sú dosiahnuté ako výberom vhodného dreva, tak definovaným tvarom drevených triesok a najmä orientovaným vrstvením do troch na seba navzájom kolmých vrstiev.

Rozmery, tvar a smerová orientácia triesok v jednotlivých vrstvách maximálne využívajú prirodzené vlastnosti dreva k dosiahnutiu tých najlepších stavebno-fyzikálnych parametrov dosiek. Veľkoplošné triesky sú v povrchových vrstvách OSB dosiek orientované v pozdĺžnom smere dosky a stredová vrstva potom v priečnom smere. Táto striedavá orientácia triesok v jednotlivých vrstvách dáva doskám vysokú úroveň rozmerovej stability a vynikajúcu mechanickú výkonnosť.

Zároveň sa prejavuje vyššia pevnosť v pozdĺžnom smere dosiek (hlavná os) než v priečnom smere (vedľajšia os). To hrá úlohu najmä pri montáži dosiek, kde je dôležitá správna orientácia dosky na podpory. To je rozdiel oproti doskám drevotrieskovým a drevovláknitým, kde je pevnosť síce nižšia, ale vo všetkých smeroch roviny dosky rovnaká.

Vlastnosti používaných OSB dosiek

Nami používané OSB dosky sú najvyššej kvality a preto sa vyznačujú týmito vlastnosťami:

N

dobrý tepelný odpor (drevo je prírodný izolant)

N
veľké formáty umožňujú menej spojov a tým aj menej akustických a tepelných strát
N

vodeodolnosť

N
dobrá požiarna odolnosť
N
odolnosť proti nárazom, otrasom, tlaku a vibráciám
N
odolnosť voči zemetraseniu a silným vetrom (overené v USA, Kalifornii na Floride i v Japonsku)
N
zdravotná nezávadnosť (testované EÚP Praha)
N
výborná opracovateľnosť
N
použitie ekologických lepidiel bez formaldehydu a iných škodlivých chemikálií

Polystyrén

Polystyrén ako materiál snáď ani nemusíme bližšie predstavovať. Jeho vlastnosti pozná takmer každý a bežne sa v stavebnom priemysle využíva. Bunky polystyrénu vo svojej uzatvorenej štruktúre nepohlcujú takmer žiadnu vodu. K tomu dochádza do určitej miery iba v póroch medzi vzájomne zvariteľnými časticami penovej hmoty. Po vysušení sa vracajú do pôvodnej podoby. Behom krátkej doby sa pod vplyvom dopytu vyvinul tzv. samozhášavý polystyrén, ktorý zodpovedá lepšie požiadavkám na protipožiarnu ochranu budov. Z požiarneho hľadiska je vhodné široké použitie EPS do sendvičových konštrukcií medzi nehorľavé materiály.

Certifikácia

Výhodou systému SIP je povinná certifikácia. Okrem už spomínaného Európskeho certifikátu kvality CE 1301, je garantom predpísaných vlastností všetkých prvkov systému aj systém certifikácie a dohľadu dvoch národných nezávislých inštitúcií ( Fires Batizovce – požiarny certifikát, a Výskumného a vývojového ústavu dřevářského, š. p., so sídlom v Prahe.
Pre všetky naše stavby poskytujeme predĺženú záruku na vyššie uvedenú konštrukciu!

Naše stavby

Poďme stavať!

Zavolajte nám

(+421) 915 867 921

 

Projekty slúžia len na inšpiráciu, ľubovoľne Vám ich upravíme podľa Vašich predstáv. Taktiež sa môžete inšpirovať vizualizáciami z akéhokoľvek iného zdroja. Pre každého zákazníka vypracovávame bezplatne INDIVIDUÁLNY PROJEKT presne na mieru a dispozíciu stavebného pozemku. Cena domu je podľa nášho prevedenia viď lište výstavba - stavba holodomu alebo drevodom na kľúč. 

Predpokladom dohodnutej ceny domu na kľúč je sklon stavebného pozemku max. 1% a prístup na stav. pozemok s vjazdom kolesového bágra a betónového domiešavača. Pri vyššom sklone alebo potrebe prepravy betónovej zmesi prepravnou pumpou sú práce a materiál navyše. Ceny domov nemusia byť aktuálne, nakoľko ceny materiálov sa menia. Pre aktuálne ceny nás prosím kontaktujte mailom alebo telefonicky.